ניהול בנייני מגורים

ניהול בנייני מגורים | ניהול ואחזקת מבנים | ניהול ועדי בתים

שרות ניהול ועד הבית ואחזקת בניין פתרון לכל גודל של בניין – בניהול אישי, אדיב ומקצועי.
אנו נותנים לדיירים הבטחה שיש בבניין “מבוגר אחראי” הדואג תמיד לכל המערכות והרכוש המשותף. זו לא רק הבטחה – אנו באמת דואגים לכם!

הבניין בו אתם מתגוררים הוא הנכס היקר ביותר שלכם ולכן בחירה נכונה של חברת ניהול בנייני מגורים תאפשר לכם ליהנות מגבייה יעילה יותר, משירותי אחזקה טובים יותר, מסביבת מגורים נקייה ומטופחת יותר וממעטפת ביטוחית ומשפטית מקיפה יותר – וכאן ברכת הבית נכנסת לתמונה ונותנת לכם יותר.

ברכת הבית-  חברת אחזקת בניינים האיכותית בישראל, הוקמה ע”י יואל שורץ – איש ניהול וכלכלן, המנהל מזה 20 שנים במקצועיות וביעילות רבה עשרות דירות, ניהול בנייני מגורים, ונכסים מושכרים באזור המרכז והשרון.

תחת ניהולו הקפדני, ניצב מערך של עשרות אנשי מקצוע ונותני שירותים עתירי ניסיון שעומדים בדרישות הבלתי מתפשרות של יואל בכל הנוגע למקצועיות, האמינות, הזמינות והמחיר ההוגן.

מדוע יותר ועדי בתים בוחרים בנו?

כחברה שצמחה בתחום הניהול ואחזקה, והחלה את דרכה בתור חברת ניהול בניינים קטנים, ברכת הבית מספקת לכם ניהול בנייני מגורים מקיף לצרכים ולדרישות שלכם במחיר הוגן, תוך הקפדה על חווית שירות בסטנדרטים שלא הכרתם.

 •  גישה ניהולית ייחודית, המתייחסת לבניין המגורים כעסק כלכלי שאמור למקסם את איכות חיי הדיירים ולספק להם סביבת מגורים נעימה ובטוחה.
 •  ידע רב וניסיון מוכח בניהול נכסים ובתחזוקת מערכות מגורים.
 •  יחס אישי ואכפתי ונגישות מלאה להנהלה, הן לנציגות הדיירים והן לדייר הבודד.
 •  ניהול אחראי לתקציב הבניין, ייעול ההוצאות ויצירת עתודות כספיות – תוך הקפדה על שקיפות מלאה והגשת דוחות תקופתיים.
 •  תחזוקה שוטפת ותחזוקה מונעת לחיסכון בהוצאות עתידיות.
 •  נבחרת נותני שירותים ובעלי מקצוע מהטובים בישראל.
 •  כוח קניה גדול מול הספקים, המאפשר לכם ליהנות מרמת מחירים נמוכה ומתנאים משופרים.
 •  אפליקציה ידידותית לגבייה, לבקרה תקציבית, לניהול תקלות ולתקשורת בין הדיירים.
 •  מעטפת ביטוחית מלאה וייעוץ משפטי לשקט נפשי.
 •  מענה מהיר ומתן פתרון איכותי ויסודי לכל פנייה.

התקדמו לברכת הבית ותקבלו יותר

מערכת ניהול בנייני מגורים

באמצעות האפליקציה המתקדמת של ברכת הבית, תוכלו לצפות בדוח ההוצאות וההכנסות של הבניין, לשלם את דמי הניהול באשראי או בהוראת קבע, לדווח על תקלות, להזמין אנשי שירות, לבצע סקרים ולשמור על קשר עם השכנים וכמובן איתנו ברכת הבית – חברת ניהול נכסים.

תחזוקה מונעת

ברכת הבית מבצעת בדיקת סקר למערכות הבניין ובונה עבורכם תוכנית עבודה שנתית לטיפולים תקופתיים לפי תקן, לכל מערכות הבניין: מעליות, מערכות גילוי עשן וכיבוי אש, גנרטורים, משאבות, מערכות סולאריות, מפוחים, ניקוי וחיטוי מאגרי מים וטיפולים מונעים נוספים שיחסכו לכם כסף ועוגמת נפש.

תיקון תקלות דחופות

תיקון מקצועי ומהיר לתקלות המתרחשות במערכות המים, החשמל, האינסטלציה והתקשורת בבניין.

ניקיון וגינון

שירותי ניקיון במרחבים הציבוריים: לובי, חדר מדרגות, מועדון דיירים, מעליות, חניון, תחזוקת גינות ומערכות השקיה, עציצים, שירותי הדברה ועוד.

ביטוחים וייעוץ משפטי

יצירת מעטפת ביטוחית במחירים הוגנים: ביטוח חבות מעבידים, חבות חברי ועד בית, ביטוח צד ג’, ביטוח שטחים משותפים וייעוץ משפטי הנוגע לענייני הרכוש המשותף.

ייעוץ וגישור

ייעוץ וליווי אישי בקבלת החלטות באמצעות חברת ניהול נכסים: ייזום מפגשי גישור בין דיירים ליישוב סכסוכים ומניעתם וניהול משברים מול סרבני תשלום.

ניהול ועד הבית הופך ליעיל, קל וחסכוני

כל מי ששימש בוועד הבית יודע היטב כי מדובר במשימה מאתגרת. מהצד האחד, השירות למען דיירי הבניין בוועד נעשה בהתנדבות, ללא תשלום. מהצד השני, מדובר בכמות לא קטנה של שעות על חשבון הזמן האישי. ובתוך כך קיימים מצבים לא מעטים המערבים מחלוקות מול דיירים, סיטואציות לא נעימות עם האנשים שחיים מעבר לדלת. לעיתים זהו סכסוך בין שכנים שצריך לגשר עליו ולהעדיף צד זה או אחר, לעיתים זו תלונה על רמת התחזוקה או על בזבוז לכאורה של משאבים, ולפעמים אפילו בדייר שאינו מוכן לשלם.

אל המצבים האלו מצטרפת העובדה, המתגלה עד מהרה למשרתים בוועד הבית, שלמעשה מדובר בניהול עסק, כמעט עסק לכל דבר שיש לו הכנסות והוצאות, תעדוף משימות והחלטות שצריך לקבל, תקציב מסודר שצריך לעמוד בו, ספקים שיש להיות מולם בקשר, פיקוח על העבודות המבוצעות, מתן דין וחשבון ל- “בעלי המניות” (בעלי הדירות), ועוד הרשימה ארוכה.

ואין זה נדיר, שחברי הוועד הבית, בעלי כוונות טובות ככל שיהיו, אינם בעלי הידע המספיק כדי לנהל בניין במאה ה- 21. כלומר, ידע כלכלי המאפשר תכנון וניהול מסודר של תקציב, ידע משפטי המאפשר לפתור סכסוכים שאינם נפתרים בשיחה קצרה, ידע מקצועי המאפשר להבדיל בין נותן אנשי מקצוע רציניים ואמינים לבין חאפרים, יכולות משא ומתן להשגת מחירים טובים יותר, ועוד הרשימה ארוכה.

על כן, הבחירה בשירותיה של חברת ניהול בניינים הינה מתבקשת, והופכת לנפוצה יותר ויותר בעשורים האחרונים. וחשוב לציין שבחירה זו אינה נעשית רק לשם הורדת הנטל מכתפי הוועד, אלא לאור ההבנה שמומחים בניהול בתים באמת יכולים להשיג תוצאות טובות בהרבה בכל המישורים. אכן, חברה רצינית בתחום, שכן מחזיקה בניסיון, בידע ובכישורים הנחוצים, יכולה להוביל לחיסכון משמעותי בכספים ולניצול יעיל יותר של התקציב, לתחושת שקיפות גדולה יותר מצד כלל הדיירים, ובכלל לסביבת מחייה מטופחת ומתוחזקת ברמה גבוהה מזו שהייתה לפני כן.

אז איך מתחילים?

כאמור, למרות ששירותי ניהול בניינים יכולים להשתנות במידה כזו או אחרת בהתאם למספר הדיירים, למאפייני המבנה, לצרכים ודרישות ספציפיות, בסך הכל מדובר בשירותים דומים למדי. על מנת לבחון את חבילת השירות הדרושה לכם, אנו מתחילים בסיור היכרות הנערך בבניין, בו ישתתפו נציגי חברתנו ביחד עם נציגי הדיירים. יש להדגיש כי הסיור אינו כרוך בכל תשלום או התחייבות מצדכם, ולמעשה נועד ליצירת דוח ולמתן הצעת מחיר מצדנו, כמו גם להתרשמות שלכם מהמקצועיות וההצעה שלנו.

אכן, לאור הסיור נייצר עבורכם דוח ניהול בתים משותפים, אשר בו נסקרים המצב התחזוקתי וליקויים, אם ישנם, לפי מידת הדחיפות של תיקונם. בנוסף, תקבלו מאיתנו הסבר מקיף על שיטות העבודה של ברכת הבית וכיצד עובדת הלכה למעשה ההתקשרות איתנו. בהתאם לדוח שנפיק נגבש גם הצעת מחיר מפורטת, שאינה הצעה סטנדרטית אלא כזו התפורה ספציפית לבניין שלכם. ההצעה תפרט באופן ברור ובשקיפות מלאה אילו פעולות תחזוקה יבוצעו ומהי עלותן, וכעת נותר לכם לבחון את ההצעה ולאשרה.

לאחר שתאשרו את הצעת המחיר נמשיך אל חתימת ההסכם, ומכאן והלאה אנו ניקח את המושכות כאשר חברתנו הופכת להיות מורשית חתימה בחשבון של ועד הבית. כעת כל הכנסה והוצאה תפוקח על ידי חברתנו וכלל הפעולות יסוכמו בדוח שנתי המוגש לעיונכם.

שביעות הרצון שלכם היא האינטרס שלנו

חברת ניהול וועד בית רצינית ומקצועית, אמנם מהווה גורם חיצוני ואובייקטיבי המסוגל לטפל בצורה נכונה בנושאים שעד כה העלו חיכוכים. ואולם, היא אינה מסתכלת על הבניין “מרחוק” אלא רואה את מצבו ואת סביבת המחייה מקרוב מאוד. למעשה, בניגוד לבעלי מקצוע המוזמנים מעת לעת על ידי וועד הבית, מבצעים את עבודתם וממשיכים הלאה, אנו נשארים אתכם לכל אורך תקופת ההתקשרות, שיכולה להתפרש גם על פני שנים.

אנו יודעים היטב כי שירותיה של חברתנו יכולים להעלות את ערכם של הנכסים בבניין בשוק, לשפר את שביעות הרצון ואיכות החיים של הדיירים, ולאפשר לחיי היומיום להתנהל בצורה חלקה ובטוחה – כפי שצריך להיות. ואנו גם יודעים, שככל ששביעות הרצון של הדיירים בבניין גבוהה יותר, כך הדבר משפיע על המוניטין של חברתנו ועל הרצון שלכם להמשיך ולהתקשר עימנו. על כן, יש לנו אינטרס ברור להגדיל ראש ולשמור על קשרים מצוינים, שכן הפירות שתפיקו מההתקשרות הם בסופו של דבר ההצלחה שלנו.

האם יש הבדל בין חברת ניהול לבניין גדול לבין חברת ניהול לבניין קטן?

ההבדלים בין ניהול בניין מגורים גדול לקטן אינם גדולים מאוד מכיוון שבשני המקרים הצרכים דומים מאוד (גביית התשלומים מהדיירים, עבודה מול בעלי מקצוע, תחזוקה, שוטפת, טיפול בתקלות ובעיות שונות ועוד). ההבדל העיקרי הוא בכמות הדיירים ובהיקף העבודה שיכול להיות רב יותר – מספר התקלות גדול יותר, החללים הציבוריים רבים וגדולים יותר ולכן בדרך כלל התחזוקה דורשת יותר זמן וכסף. יחד עם זאת, חשוב לדעת שחברת ברכת הבית – חברת ניהול ואחזקת בניינים המובילה בישראל, מקפידה על ניהול כל הבניינים באותה תשומת לב וברמת השירות הגבוהה ביותר.

אחזקת בנייני מגורים

כמה עולה אחזקת בניין?

מחיר אחזקת בניין וניהולו שונה מאוד בין מבנה אחד לשני, לכל מבנה יש את הדרישות והצרכים הייחודיים שלו (לדוגמא – יש בניינים המעוניינים בניקיון פעם בשבוע ואילו יש מבנים בהם נמצא צוות ניקיון על בסיס יומי). קיימים פרמטרים הנכנסים לתוך המשוואה של אחזקת בנייני מגורים ולכן על מנת לדעת בדיוק מה הסכום – יש לבקש הצעת מחיר מפורטת ומדויקת המכילה את כל הפרטים הרלבנטיים. רק כך תוכלו להשוות בין הצעות מחיר שונות של חברות ניהול ואחזקת בניינים.

איך תבחרו בין חברות אחזקת בניינים?

במרבית המקרים, בחירה נכונה של חברת ניהול ואחזקה לבניין משותף, היא ההבדל בין בניין מטופח שמתוחזק כהלכה, בטוח לדייריו, מנוהל כספית בשקיפות מלאה ומספק אווירת מגורים נוחה ונעימה, לבין בניין מוזנח, הסובל מגירעון תקציבי מתמיד ומשכנים מסוכסכים…

המומחים שלנו ריכזו עבורכם 4 טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מבין חברות ניהול בנייני מגורים, חברת ניהול בניין המתאימה ביותר לצרכים שלכם:

בצעו סקר בין חברות ניהול ואחזקת מבנים

 • המלצות – אל תתביישו לבקש המלצות מחברים או אנשים שאתם סומכים עליהם על חברת אחזקת בניינים. כך תוכלו לקבל חוות דעת אובייקטיבית לגבי טיב השירות וכמובן גם על שביעות הרצון של הדיירים בבניין.
 • חברה מקומית – כדאי למצוא חברת ניהול ואחזקת בניינים באזור המגורים שלכם שיכולה לתת מענה מיידי לדרישות שלכם.
 • חברת ניהול בניין קטן וגדול – תבדקו מה הניסיון של החברה איתה אתם מעוניינים לעבוד –האם יש לה ניסיון בניהול ואחזקת בניינים שדומים לבניין שלכם, דרישות הניהול של בניינים גבוהים או רבי קומות עם מעליות, משאבות, חניון וגנרטורים, שונה לחלוטין מניהול בניין קטנים עם ארבע קומות.
 • סיור בניינים – ערכו ביקור בבניינים המנוהלים על ידי חברות ניהול ואחזקה ובידקו האם אתם אוהבים את מה שאתם רואים מבחינת תחזוקת הבניין.

כיצד פועלים בצורה נכונה מול חברת ניהול ואחזקת מבנים

בישראל פועלות כמה וכמה חברות העוסקות בניהול בניינים משותפים ואחזקתם. כאמור, שירותים אלו הולכים ונעשים מבוקשים משנה לשנה, ובהתאם לכך גדל מספר החברות. מן הצד האחד, זוהי בשורה טובה עבורכם שכן ההיצע נרחב יותר ועימו מרחב הבחירה. מן הצד השני, יש להיות יותר זהירים בבחירת החברה ובהתקשרות איתה, שכן ההבדלים בשיטות העבודה ובאיכות השירות גם הם גדלים עם הזמן. אז הנה מספר המלצות להתנהלות נכונה ומושכלת.

ראשית, כדאי שעל ההסכם מול חברת הניהול יעבור עורך דין מטעמכם, בין הוא נמנה על וועד הבית או הדיירים, ובין אם עורך דין חיצוני. שנית, אל תשכחו שחברת הניהול אמנם מחליפה את וועד הבית, אך אין זה אומר שסוגרים את נציגות הדיירים. חשוב מאוד שיהיו נציגים האחראיים על הקשר מול החברה, ולא להסתפק רק באפליקציית התקשורת הפתוחה לכלל הדיירים.

תפקידם של הנציגים הוא לוודא שכלל העבודות מבוצעות כראוי וכנדרש, כגון קבלת אישורי טיפול וחשבוניות מבעלי המקצוע בדגש על מערכות שיש להן היבטים בטיחותיים, לוודא שלבעלי המקצוע יש רישיון עסק והסמכה נדרשת, לבחון שכלל ההוצאות באמת רשומות בדוחות, שבאמת קיימים הביטוחים הנדרשים, לאשר הוצאות חריגות וכדומה.

חברה לניהול בניין

כמה מילים לסיום על ניהול דירות להשכרה

כמעט בכל בניין קיימות דירות להשכרה, וחברתנו מעניקה שירות מצוין גם לבעלי הנכסים. כידוע, הדירות המושכרות מעניקות הכנסה פאסיבית, בין אם הן עברו בירושה או נקנו לצורך השקעה. ואולם, כל בעל נכס כזה יודע שקיימים לא מעט אתגרים וסיכונים, אותם צריך לזהות מראש ולפתור בצורה נכונה, מקצועית ומשתלמת. בין היתר, בעל הנכס צריך להתמודד עם איתור דיירים אמינים, לערוך את ההסכם מולם בצורה המבטיחה את האינטרסים שלו, לספק מענה לתקלות שוטפות, ולפעמים אפילו להתמודד מול דיירים המסרבים לשלם.

על כן, בשורה התחתונה ההשקעה “הפאסיבית” עלולה להתגלות כאקטיבית למדי, ושורת הרווח מתגלה כנמוכה בהרבה מזו שנצפתה. כאן בדיוק נכנסת חברתנו לתמונה והופכת את הדירה למקור בטוח ויציב של הכנסה, בלי טרדות, ריצות ובעיות. אנו דואגים להכל ואתם כבר לא צריכים לרדוף אחרי בעלי מקצוע או הדיירים, פשוט שקט תעשייתי שמסתכם בכסף שנכנס לחשבון הבנק שלכם מדי חודש ושנה.

השורה התחתונה

חברות ניהול בניינים משותפים מעניקות מענה מגוון לצרכים שוטפים ונקודתיים. הן יכולות לשפר באופן משמעותי את הנראות, האווירה ואיכות החיים בבניין, וכמובן את תקינותן של המערכות, על כל המשתמע מכך מבחינת שביעות הרצון ושימור והעלאת ערך הנכסים. עם זאת, על מנת ליהנות מהיתרונות הללו ומתנהלות חלקה עם יחסי שכנות טובים, יש לבחור בחברה רצינית בעלת יכולות מוכחות, עם מוניטין מצוין וניסיון רב בניהול בניינים בעל מאפיינים וצרכים כשלכם.

לפרטים נוספים על ניהול ואחזקת בתים, ולהזמנת נציגינו לסיור מקדים ואפיון צרכי הבניין שלכם ללא עלות, הנכם מוזמנים לפנות אל חברת “ברכת הבית” בטלפון 050-3695116.

דילוג לתוכן