חברת ניהול ואחזקת מבנים

חברת ניהול ואחזקה

בנייני מגורים מחייבים ניהול ואחזקה. מבחינת בעלי הדירות בבניין, האופציות שעל הפרק נעות בין ניהול עצמאי של ועד הבית לבין העסקת חברת ניהול ואחזקה. אם חברת הניהול והאחזקה משמשת כוועד הבית, המשמעות היא שיש לה אחריות מלאה על המרחב הציבורי של הבניין. במסגרת האחריות על המרחב הציבורי, חברת ניהול ואחזקה יכולה לתאם שירות ניקיון לחדר המדרגות, לגבות דמי ניהול מהדיירים ועוד.

לשם השוואה, יש גם חברות ניהול ואחזקה שלא מסתפקות בכך שהן משמשות בתור ועד הבית אלא גם מנהלות בפועל את כל נושא ההשכרה. בין היתר, אלו חברות שלוקחות אחריות על איתור שוכרים, השכרת הנכס וגביית דמי השכירות ואליהן פונים בשביל תחזוקת פנים הנכס והשיווק שלו בצינורות המקובלים.

חברת ניהול לבניין: למי כדאי והאם זה משתלם?

תשלום עמלה עבור חברת ניהול ואחזקת מבנים לבניין, הוא שירות משתלם לאנשים שאין להם זמן לעשות את זה בעצמם. בעידן שבו זמן שווה כסף, ייתכן ומשתלם יותר להעביר את האחריות לידיים של אנשי מקצוע. במקרה של העברת האחריות לחברת ניהול נכסים ואחזקה, הלקוח יכול להיות רגוע שהנכס שלו מטופל ומנוהל על בסיס יום יומי.

חברת ניהול ואחזקה לבניין מציעה שירות שמשתלם גם עבור משקיעים שלא נמצאים פיזית ליד הנכס. כאן מדובר על אנשים פרטיים, יזמים וחברות בנייה ועל כל מי שרוצה להפיק תשואה פאסיבית מנדל”ן אך להמשיך להתעסק רק במה שהוא מתמחה בו.

החל מכמה דירות משתלם להחזיק חברת ניהול?

בפועל, אפשר להחזיק חברת ניהול ואחזקה לבניין משותף החל מדירה אחת ועד כמות בלתי מוגבלת של דירות. כל עוד חברת הניהול זמינה עבור הלקוח ומציעה את השירות שמתאים לו, אין משמעות לשאלה כמה דירות היא מנהלת – כי התגמול הוא על בסיס עמלה. במילים אחרות, חברת הניהול גם ככה גובה תשלום מתוך שכר הדירה ולכן אפשר להחזיק אותה גם אם מנהלים נכס אחד בלבד וגם אם מנהלים מספר דירות בעת ובעונה אחת.

שירותי ניהול ואחזקה – תפקידי אב הביתשירותי ניהול אחזקת מבנים מחליפים מובן מסוים את התפקיד הקלאסי של אב הבית. אם מתאמים את שירותי הניהול מול חברה שלוקחת אחריות על הנושא של ועד בית, היא מתחייבת לשלוח אנשי מקצוע כדי לטפל בבעיות ומבצעת את התחזוקה השוטפת של המרחב הציבורי ושל הבניין.

איך מתמחרים את העבודההתמחור של העבודה מתבצע על ידי חברת ניהול ואחזקה, לפי רמת המורכבות של הנכס והקשיים שכרוכים בניהולו. ככל שהאחזקה גבוהה יותר, כך אמורים גם דמי הניהול לזנק. עם זאת, ניתן להשוות בין מחירי החברות כדי לחסוך בהוצאות.

כמה עולה התענוגהתענוג של שירותי חברת ניהול ואחזקה מתומחר לרוב בשיעור שנע סביב חודש שכירות. עם זאת, הוא כאמור משתנה וצריך לבדוק כל מקרה לגופו. 

אם זה עולה לי כסף – כיצד זה משתלם? לא פעם, אחרי שהבינו כמה עולה חברת ניהול לבניין שמטפלת גם בהשכרת הדירות, שואלים הלקוחות – כיצד זה בעצם משתלם לי? יש לשאלה הלגיטימית הזאת מספר תשובות, וכפי שתוכלו לראות עלות חברת ניהול ועד בית שגם מטפלת בנכס בהחלט מצדיקה את עצמה.

קודם כל, כפי שיודע כל בעל נכס, לא מדובר בהכנסה “נקייה” מהוצאות. לדוגמא, מעת לעת נדרשים תיקונים בדירה במערכותיה ותשתיותיה השונות. הבעיה היא שלא פעם השוכר דורש תיקונים שלמעשה חלים עליו או בגדר מותרות, ובעל הבית מתרצה ומוותר ונושא בעלויות לא מבוטלות. לעומת זאת, חברות שמנהלות בניינים מביאות ניסיון רב ומכירות היטב את הסכם השכירות, שלא פעם נערך על ידי עורכי הדין שלהן. על חברות כאלו אי אפשר לעבוד וגם אי אפשר לאיים בעזיבה אם התיקון לא יבוצע על חשבון המשכיר, שכן הן מחזיקות במאגרים גדולים של שוכרים פוטנציאליים שרק עומדים בתור.

במילים אחרות, בעל הנכס חוסך הוצאות לא קטנות על שיפוצים שאינם חלים עליו. בנוסף לכך, אחריות חברת ניהול ממילא כוללת את תחזוקת הנכס, המבוצעת על ידי בעלי מקצוע שהחברה בבחרה בפינצטה. מדובר באנשים המבצעים עבודה מעולה, שאינה נדרשת בעבודות תיקון נוספות לאחר מכן, והם יודעים היטב שאיכות עבודתם מפוקחת ומשמעותית להמשך העבודה עם החברה. כמו כן, מחירי העבודות נמוכים משמעותית מהזמנת בעל מקצוע באופן פרטי מעת לעת, וכך שוב נחסכות עלויות.

מרוויחים מנכס מושכר ומראש שקט עוד דוגמא לאופן שבו אתם מרוויחים כסף משירותי חברת הניהול, הוא שהנכס מושכר לתקופות מקסימאליות. חברת הניהול מבצעת תהליכי איתור וסינון של מועמדים, הכוללים ראיונות אישיים, בדיקות פיננסיות, תעסוקתיות, ערבויות, חוות דעת של משכירים קודמים, ועוד. הבדיקות הללו נועדו בשורה התחתונה לאתר שוכרים שיישארו לכל אורך תקופת השכירות, שישלמו את דמי השכירות בזמן ובאופן מלא, ושלא יגרמו נזקים לנכס. לכך מצטרף גם הסכם השכירות המבטיח את האינטרסים של משכיר הדירה, שלמעשה הינם חופפים לאלו של החברה המנהלת.

המשמעות היא, שאתם נמנעים ממצבים בהם הנכס עומד ריק, מהוצאות על תיקונים עקב התנהלות קלוקלת של משכירים, משכר דירה מלא שנכנס בזמן, מתסבוכות משפטיות יקרות, ובמילים אחרות – מנכס שמניב לכם תשואה בקביעות ובראש שקט.

לפרטים נוספים הנכם מוזמנים לפנות אל חברת “ברכת הבית” בטלפון 050-369511 

דילוג לתוכן