חברת ניהול ואחזקת מבנים

חברת ניהול ואחזקה

בנייני מגורים מחייבים ניהול ואחזקה. מבחינת בעלי הדירות בבניין, האופציות שעל הפרק נעות בין ניהול עצמאי של ועד הבית לבין העסקת חברת ניהול ואחזקה. אם חברת הניהול והאחזקה משמשת כוועד הבית, המשמעות היא שיש לה אחריות מלאה על המרחב הציבורי של הבניין. במסגרת האחריות על המרחב הציבורי, חברת ניהול ואחזקה יכולה לתאם שירות ניקיון לחדר המדרגות, לגבות דמי ניהול מהדיירים ועוד.

לשם השוואה, יש גם חברות ניהול ואחזקה שלא מסתפקות בכך שהן משמשות בתור ועד הבית אלא גם מנהלות בפועל את כל נושא ההשכרה. בין היתר, אלו חברות שלוקחות אחריות על איתור שוכרים, השכרת הנכס וגביית דמי השכירות ואליהן פונים בשביל תחזוקת פנים הנכס והשיווק שלו בצינורות המקובלים.

חברת ניהול ואחזקת מבנים לבניינים משותפים - בִּרְכַּת הַבַּיִת

חברת ניהול לבניין: למי כדאי והאם זה משתלם?

תשלום עמלה עבור חברת ניהול ואחזקת מבנים לבניין, הוא שירות משתלם לאנשים שאין להם זמן לעשות את זה בעצמם. בעידן שבו זמן שווה כסף, ייתכן ומשתלם יותר להעביר את האחריות לידיים של אנשי מקצוע. במקרה של העברת האחריות לחברת ניהול נכסים ואחזקה, הלקוח יכול להיות רגוע שהנכס שלו מטופל ומנוהל על בסיס יום יומי.

חברת ניהול ואחזקה לבניין מציעה שירות שמשתלם גם עבור משקיעים שלא נמצאים פיזית ליד הנכס. כאן מדובר על אנשים פרטיים, יזמים וחברות בנייה ועל כל מי שרוצה להפיק תשואה פאסיבית מנדל”ן אך להמשיך להתעסק רק במה שהוא מתמחה בו.

חברת ניהול ואחזקה לבניין - בִּרְכַּת הַבַּיִת

החל מכמה דירות משתלם להחזיק חברת ניהול?

בפועל, אפשר להחזיק חברת ניהול ואחזקה לבניין משותף החל מדירה אחת ועד כמות בלתי מוגבלת של דירות. כל עוד חברת הניהול זמינה עבור הלקוח ומציעה את השירות שמתאים לו, אין משמעות לשאלה כמה דירות היא מנהלת – כי התגמול הוא על בסיס עמלה. במילים אחרות, חברת הניהול גם ככה גובה תשלום מתוך שכר הדירה ולכן אפשר להחזיק אותה גם אם מנהלים נכס אחד בלבד וגם אם מנהלים מספר דירות בעת ובעונה אחת.

שירותי ניהול ואחזקה - בִּרְכַּת הַבַּיִת

שירותי ניהול ואחזקה – תפקידי אב הבית?

שירותי ניהול אחזקת מבנים מחליפים מובן מסוים את התפקיד הקלאסי של אב הבית. אם מתאמים את שירותי הניהול מול חברה שלוקחת אחריות על הנושא של ועד בית, היא מתחייבת לשלוח אנשי מקצוע כדי לטפל בבעיות ומבצעת את התחזוקה השוטפת של המרחב הציבורי ושל הבניין.  

איך מתמחרים את העבודה?

התמחור של העבודה מתבצע על ידי חברת ניהול ואחזקה, לפי רמת המורכבות של הנכס והקשיים שכרוכים בניהולו. ככל שהאחזקה גבוהה יותר, כך אמורים גם דמי הניהול לזנק. עם זאת, ניתן להשוות בין מחירי החברות כדי לחסוך בהוצאות.

כמה עולה התענוג?

התענוג של שירותי חברת ניהול ואחזקה מתומחר לרוב בשיעור שנע סביב חודש שכירות. עם זאת, הוא כאמור משתנה וצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

דילוג לתוכן