ניהול בתים משותפים

חברת ניהול בתים משותפים - ועדי בתים
לחץ כאן

חברת ניהול בתים משותפים יכולה להציע מגוון שירותים חשובים שמתאימים לקהל יעד מגוון. ההבדל העיקרי הוא בין חברות ניהול שמשמשות בתור ועד הבית, לבין חברות שמנהלות בפועל את נושא ההשכרה של הנכסים.

בין לבין, כדאי לקחת בחשבון את היתרונות של ניהול ועד בית על ידי חברה חיצונית ואת האופן שבו חברת ניהול בתים משותפים חוסכת בהוצאות עבור בעלי הנכסים עצמם.

למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים?

השאלה למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים בהחלט רלוונטית. על מנת לענות עליה, צריך לחזור צעד אחורה ולהבין מי הם רוב האנשים שמחזיקים בדירות ובנכסים בבנייני מגורים משותפים. מלבד יזמים או קבלנים שעושים זאת בפרויקטים של תמ"א 38 או התחדשות עירונית, מדובר ברוב המקרים על אנשים פרטיים.

חברה ניהול בתים משותפים
חברה ניהול בתים משותפים

הבעיה מתחילה כאשר אותם אנשים פרטיים לא יודעים לנהל את ועד הבית של הבניין שבו הם גרים או שבו יש להם נכס. יתרה על כך, אלו אנשים פרטיים שאין להם ידע קודם עם התחום של השכרת דירות או של ניסוח חוזה משפטי. עבור אתם אנשים, השאלה החשובה היא לא למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים אלא רק ממי כדאי לקבל אותו.

במילים אחרות, השירות שנותנת חברת ניהול בתים משותפים מתאים לכל מי שאין לו זמן להתעסקות, לכאב הראש ולטרחה ולמי שרוצה שדמי השכירות שהוא מקבל מהנכס יהיו פאסיביים. בפועל, זה אומר שמדובר על שירות אידיאלי עבור משקיעים פרטיים וגם על שירות שמתאים למי שירש דירה ועכשיו רוצה להשכיר אותה על מנת לייצר לעצמו תשואה קבועה כל חודש.

מגוון שירותים חשובים של ניהול בתים משותפים: אז איך זה עובד?

חברה שמספקת מגוון שירותים חשובים של ניהול נכסים ובתים משותפים קובעת עמלת ניהול. אם רוצים לקבל את שירותי החברה, זה עובד כך שצריך ליצור איתה קשר ולקבל הצעת מחיר מסודרת. את העמלה קובעת החברה לפי סוג הנכס, רמת המורכבות של הניהול והקשיים שכרוכים בו.

ניהול בתים משותפים גם עובד כך שניתן להפריד בצורה ברורה בין השירותים. חלוקת של השירותים השונים לקטגוריות מראה למשל הבדלים בין תיווך ואחזקה, הנהלת חשבונות וטיפול מול הרשויות וכמובן ההיבט המשפטי. מבחינה פרקטית, זה עובד ככה שבעלי הנכסים יכולים להטיל את האחריות על טיפול בנושאים האלה על הנציגים של חברת ניהול בתים משותפים ולשלם עמלה בתורה לעבודה שהם מבצעים.

לסיכום, ניהול בתים משותפים בתמורה לעמלה הוא בדרך כלל שירות משתלם מאוד שמתאים לאנשים פרטיים ולבעלי נכסים. כמו כן, ניתן לרכז גם את שירותי הניהול מול השוכרים וגם את שירותי הניהול של ועד הבית תחת קורת גג אחת. במקרים אלו, יש לקבל הצעת מחיר ולבדוק מה היא כוללת.