ניהול בתים משותפים

חברת ניהול בתים משותפים - ועדי בתים
לחץ כאן

ניהול בתים משותפים

חברת ניהול בתים משותפים יכולה להציע מגוון שירותים חשובים שמתאימים לקהל יעד מגוון. ההבדל העיקרי הוא בין חברות ניהול שמשמשות בתור ועד הבית, לבין חברות שמנהלות בפועל את נושא ההשכרה של הנכסים.

בין לבין, כדאי לקחת בחשבון את היתרונות של ניהול ועד בית על ידי חברה חיצונית ואת האופן שבו חברת ניהול בתים משותפים חוסכת בהוצאות עבור בעלי הנכסים עצמם.

למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים?

השאלה למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים בהחלט רלוונטית. על מנת לענות עליה, צריך לחזור צעד אחורה ולהבין מי הם רוב האנשים שמחזיקים בדירות ובנכסים בבנייני מגורים משותפים. מלבד יזמים או קבלנים שעושים זאת בפרויקטים של תמ”א 38 או התחדשות עירונית, מדובר ברוב המקרים על אנשים פרטיים.

חברה ניהול בתים משותפים
חברה ניהול בתים משותפים

חברה ניהול בתים משותפים

הבעיה מתחילה כאשר אותם אנשים פרטיים לא יודעים לנהל את ועד הבית של הבניין שבו הם גרים או שבו יש להם נכס. יתרה על כך, אלו אנשים פרטיים שאין להם ידע קודם עם התחום של השכרת דירות או של ניסוח חוזה משפטי. עבור אתם אנשים, השאלה החשובה היא לא למה אתם צריכים שירות של ניהול בתים משותפים אלא רק ממי כדאי לקבל אותו.

במילים אחרות, השירות שנותנת חברת ניהול בתים משותפים מתאים לכל מי שאין לו זמן להתעסקות, לכאב הראש ולטרחה ולמי שרוצה שדמי השכירות שהוא מקבל מהנכס יהיו פאסיביים. בפועל, זה אומר שמדובר על שירות אידיאלי עבור משקיעים פרטיים וגם על שירות שמתאים למי שירש דירה ועכשיו רוצה להשכיר אותה על מנת לייצר לעצמו תשואה קבועה כל חודש.

מגוון שירותים חשובים של ניהול בתים משותפים: אז איך זה עובד?

חברה שמספקת מגוון שירותים חשובים של ניהול נכסים ובתים משותפים קובעת עמלת ניהול. אם רוצים לקבל את שירותי החברה, זה עובד כך שצריך ליצור איתה קשר ולקבל הצעת מחיר מסודרת. את העמלה קובעת החברה לפי סוג הנכס, רמת המורכבות של הניהול והקשיים שכרוכים בו.

ניהול בתים משותפים גם עובד כך שניתן להפריד בצורה ברורה בין השירותים. חלוקת של השירותים השונים לקטגוריות מראה למשל הבדלים בין תיווך ואחזקה, הנהלת חשבונות וטיפול מול הרשויות וכמובן ההיבט המשפטי. מבחינה פרקטית, זה עובד ככה שבעלי הנכסים יכולים להטיל את האחריות על טיפול בנושאים האלה על הנציגים של חברת ניהול בתים משותפים ולשלם עמלה בתורה לעבודה שהם מבצעים.

מהם היתרונות של חברות אחזקת בתים משותפים?

  • ניהול וגביית חשבונות ותשלומים – ניהול בניינים משותפים דורש ניהול של חשבון ועד הבית, גביית התשלומים במועד ולעתים גם טיפול בדיירים המסרבים לשלם במועד. כמו כן מבוצעים תשלומים לספקים השונים של הבית המשותף (לדוגמא: ניקיון, גינון, ביקורת ותחזוקת מעליות ועוד). ניהול הבית המשותף נעשה בתאום מלא לחלוטין עם ועד הבית הנבחר של הבית המשותף. ניהול בית משותף מקצועי מפחית משמעותית את הבעיות והחיכוכים בין הדיירים ומעניק שקט נפשי רב.
  • טיפול בתקלות ושירותי אחזקה שוטפים – חברת ניהול בית משותף דואגת לביצוע תיקונים למשך כל ימות השנה, קריאה מיידית וטיפול בכל ההיבטים הקשורים למבנה ולחצר. (תקלות באינטרקום, החלפת נורות במרחבים הציבוריים, טיפול בבעיות חשמל שונות, תיקוני צבע וטיח, תיקונים במערכת האינסטלציה ועוד).
  • אחזקה שוטפת– חברת ניהול ואחזקה בתים משותפים אחראית על הזמנת אנשי המקצוע הדרושים לטיפולים תקופתיים במערכות הדורשות בקרה ופיקוח תקופתיים (לדוגמא: מעליות, מערכות כיבוי האש, דודי חשמל ושמש, משאבות מים ועוד).
  • חצר הבית וגינון – חברת אחזקת בתים משותפים דואגת לשמור על טיפוח החצר וכל הנוגע להשקיית הצמחים, בבתים חדשים החברה דואגת להקמת הגינה בשלביה הראשוניים ולאחר מכן, לטיפוחה. בבניינים בהם יש עציצים בתוך הבניין מוודאים באופן קבוע מה מצב העציצים והאם יש צורך בהחלפה או רענון.
  • ריסוס והדברה – חברה לניהול בתים משותפים דואגת לביצוע פעולות ריסוס והדברה בהתאם לעונות השנה או לדרישות ספציפיות של ועד הבית – פעולת ההדברה מבוצעת בכדי לשמור על הבניין נקי מחרקים ומזיקים.
  • דאגה לניקיון הבניין – חברה לניהול בית משותף, דואגת לשכור צוות ניקיון מקצועי, כך שהבניין יישאר תמיד נקי ומצוחצח, חברת ניהול מבנים משותפים הופכת את חווית המגורים לדיירים למהנה ונעימה יותר ע”י שמירה על בניין נקי במשך כל ימות השבוע.

חברות אחזקה לבתים משותפים

לסיכום, ניהול בתים משותפים בתמורה לעמלה הוא בדרך כלל שירות משתלם מאוד שמתאים לאנשים פרטיים ולבעלי נכסים. כמו כן, ניתן לרכז גם את שירותי הניהול מול השוכרים וגם את שירותי הניהול של ועד הבית תחת קורת גג אחת. במקרים אלו, יש לקבל הצעת מחיר ולבדוק מה היא כוללת. ניהול ואחזקת בתים משותפים, יכול לגרום לטורח (במיוחד בבניינים משותפים גדולים) ולכן מומלץ לבדוק מספר חברות ניהול בתים משותפים המתמחות בתחום של אחזקת בניינים משותפים.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על אחזקת בניין משותף, נשמח את תתקשרו אלינו לטלפון: 050-3695116