ניהול דירות להשכרה: 9 טיפים למשיכת דיירים איכותיים לנכס

שתפו את המאמר

בעלי נכסים חוששים תמיד משוכרים לא רצויים. כולם מייחלים לדיירים שיטפחו את הנכס או לפחות ישמרו עליו במידת האפשר.
אין ספק שהצגת הנכס תשפיע ישירות על השוכרים הפוטנציאלים שלו, כך שלמעשה, משיכת דייר איכותי מתחילה בהצגת הנכס ברמה גבוהה על ידי בעל הנכס.
במפגש עם שוכר פוטנציאלי חשוב להדגיש את היכולות הארגוניות של המשכיר, לתת מידע באופן ברור ולהציג נכס נקי ומטופח היטב, אך בנוסף לכך, לפניכם 9 טיפים נוספים שיסייעו לכם באיתור שוכרים רצויים ואף יקלו על תהליך הצגת הנכס.

לפניכם כמה טיפים למשיכת דיירים לנכס

1. ארגון וסדר

חשוב מאוד: ניקיון וסדר

הרושם הראשוני שהשוכר הפוטנציאלי יספוג יקבע במידה רבה את אופי ההתנהלות ביניכם. הצגת הנכס באופן מסודר מאפשר קליטת נתונים קלה לשוכר, ובכך מקלה עליו את קבלת ההחלטה. כמו כן, כשהנכס מוצג באופן רהוט ומוקפד, השוכר מקבל את הרושם, שהנכס מנוהל באופן מקצועי, ומתייחס אליו בהתאם. הקפידו על רהיטות, הציגו את הנכס באופן ענייני וקליט לצד תמונות ורישומים מסודרים וודאו שהוראות הנכס מנוסחות באופן ברור על מנת להימנע מבעיות עתידיות.

2. מועד הצגת הנכס

לוחות הזמנים באשר להצגת הנכס צריכים להיקבע יחד עם השוכר הפוטנציאלי. בעלי נכסים בוחרים לעיתים להציג נכס בשעות וימים שנקבעו מראש מטעמי נוחות, אך חשוב להיות גמישים במידת מה. אל תדחקו את המתעניינים לחלון הזדמנות חד פעמי, כיוון שאתם עלולים להחמיץ דיירים איכותיים, שאכן מעוניינים ואחראים, אך מתקשים להתאים עצמם ללוח הזמנים שנקבע. עם זאת, חשוב להקפיד על שעת הפגישה שנקבעה, ולבחון האם המתעניינים מגיעים בזמן, האם הם מודיעים על איחור צפוי וכדו’. בחינת הסוגיות הללו מעידה במידת מה על מידת האחריות של המתעניינים ויכולה לבשר על הבאות, ותאפשר לכם לסנן דיירים לא רצויים. במקרים מסוג זה אני ממליץ לא לשלול מייד מתעניינים וללכת עם תחושת הבטן שלכם באשר למידת הרצינות שלהם.

3. תזמון הצגת הנכס

שקלו את יתרונות הנכס, ובדקו באיזו שעה של היום הוא נשטף בתאורה הטבעית הטובה ביותר, מתי השכונה שקטה באופן יחסי ובאילו ימים הסביבה נקייה יותר בהתאם לשעות הניקיון והתחזוקה בשטחים המשותפים של הנכס והסביבה (שעות איסוף האשפה, שעות ניקיון חדר המדרגות וכו’. התחשבו בנקודות המכירה החזקות שיבליטו את יתרונות הנכס ותזמנו את הצגת הנכס בהתאם לתנאים סביבתיים משתנים, כך שבמידה ויש אתר בנייה בסביבה, נסו לתאם את הצגת הנכס לשעות בהן האתר לא פעיל, ואם לצורך העניין, מגיעה משפחה עם ילדים קטנים לראות את הנכס, כדאי להזמין אותם להתרשם בשעות בהן הילדים של השכנים משחקים בחצר הבניין לדוג’. אלו יסייעו לכם באיתור הדיירים המתאימים ביותר עבור הנכס.

4. טכנולוגיה

הימנעו מניירת מיותרת

היו טכנולוגים, הימנעו מניירת מיותרת, והיעזרו בחוזים מקוונים, יישומים לבדיקת אשראי והצגת פרוטוקול חכירה. מומלץ תמיד לשמור עותק מודפס של כל החוזים והניירת הרלוונטית, אך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת תעניק לשוכרים ביטחון ומענה לכל שאלותיהם. כמו כן, כשאתם מציגים מוכנות ברמה גבוהה, גם השוכרים יודעים להיות מוכנים בהתאם, שכן זוהי הפגנת ציפיות, הפועלת הדדית באופן לא מודע, ומונעת בעיות עתידיות.

5. יצירת דפי מידע

ארגון המידע באופן מסודר ומסירתו לדיירים לצד תדרוך יסודי יעניק להם את כל העובדות הרלוונטיות באשר לנכס, תנאי ההשכרה והדרישות המצופות מהם ויעניק אווירת נינוחות ורוגע לעסקה כולה. פעמים רבות השוכרים שואלים את כל השאלות הרלוונטיות אך שוכחים פרטים לאחר תום הפגישה. דפי מידע יארגנו עבורם את כל האינפורמציה הנחוצה להם על מנת לקבל החלטה שקולה ונכונה ויחסכו לכם מענה על שאלות שנשאלו כבר במעמד הפגישה או כאלו שצצו לאחריה.

6. שירותים סביבתיים

חקרו את כל השירותים הניתנים לקהילה בסביבת הנכס, כך שתהיו מוכנים לכל שאלה שעלולה לצוץ במעמד הפגישה. וודאו שהנכם בקיאים בתשתיות החינוך והרפואה, באפשרויות התחבורה הציבורית ומרכזי הקניות הסביבתיים ואפילו בשירותי הווטרינריה, בתי המרקחת ואפשרויות החנייה הקרובים לנכס. כל אלו יאפשרו לכם לבצע את העסקה באופן חלק ואף להציג נקודות חוזקה עבור שוכרים בהתאם לסטטוס ולדרישות שלהם.

7. פרופיל השוכרים

פרופיל לשוכרים רצויים

לכל בעל נכס יש דרישות ספציפיות לנכסיו. בנו פרופיל כללי למועמדים הרצויים לכם, והגדירו מראש, האם אתם מאשרים החזקת חיות מחמד, עישון בנכס, תנאי תשלום ואשראי וכו’. פרופיל שכזה יסנן עבורכם מועמדים לא רצויים. העלו את דרישותיכם על הכתב במסגרת חוזה השכירות, ובכך תהיו מוגנים מפני האשמות או נזקים עתידיים.

8. נטרול דיירים נוכחיים

בעת הצגת הנכס מומלץ לנטרל את הדיירים הנוכחיים (אם ישנם) על מנת להחזיק בשליטה רבה במידת האפשר בתהליך הצגת הנכס וסגירת העסקה. מומלץ להגיע בשעות העבודה של הדיירים ולהודיע להם מבעוד מועד שאתם מתכננים להציג את הנכס לדיירים פוטנציאלים (כשבוע לפני הצגת הנכס) על מנת שידאגו לנראות הנכס (ניקיון וסדר). כמובן שמומלץ להגיע לנכס לפני בואם של הדיירים הפוטנציאליים ולארגן את הנכס במידת מה לפני בואם (לאוורר את הנכס, להסיט וילון, לסדר את הכריות על הספה, לרוקן אשפה וכדו’).

9. תקינות הנכס

וודאו שהנכס ותכולתו תקינים ובטוחים לשימוש, וטפלו בליקויים כמו ברז דולף, ידית רופפת, חוט חשמל תלוש, נורה שרופה וכדו’. על מנת שהדיירים יחזירו לכם דירה שמורה, עליהם לקבל אחת כזו.

 לסיכום,
מציאת שוכרים פוטנציאליים מתחילה במשכיר הנכס. הנראות שלכם מעידה על נראות העסקה, ונקודת ההתחלה של העסקה מתחילה כבר בשיחת הטלפון. השתדלו להיות ענייניים ורהוטים, מנומסים ואדיבים, וזכרו שדומה מושך דומה. מרגע שמצאתם שוכרים פוטנציאליים חשבו כיצד תוכלו לנהל את הנכס ביעילות. סכמו מראש את דרישות התחזוקה מכל הצדדים, את תנאי ואמצעי התשלום המקובלים ויתר התנאים החשובים לכם בעת תקופת ההשכרה. התכוננות מבעוד מועד תחסוך לכם בעיות עתידיות ותעניק לכם תקופת שכירות רגועה ושקטה.

 

חברות ניהול ואחזקה בפתח תקווה

חברות ניהול ואחזקה בפתח תקווה

ניהול ועד בית בפתח תקווה עם חברה רצינית, ותיקה ומומלצת אחד מעיסוקי הליבה של חברת “ברכת הבית” הוא ניהול ועדי בתים, שירות התופס בשנים האחרונות

ניהול בניין

ניהול בניין

היתרונות של ניהול בניין כולל ועד בית אם אתם קוראים את השורות האלו סימן שאתם מעט מותשים. ייתכן שאתם נמנים כיום על וועד הבית בבניין