בעל דירה להשכרה

6 טעויות עיקריות של משכירי דירות

דירה להשכרה מהווה מאפיק השקעה הנושא תשואה יפה וקבועה, כל עוד ניהולה מתבצע בצורה מקצועית, אחראית וחכמה. מכיוון שמרבית בעלי הנכסים אינם מומחים בתחום ניהול דירות להשכרה, הם נוטים לבצע טעויות קריטיות, המובילות לעוגמת נפש ולהפסדים כספיים מיותרים.

 

6 טעויות נפוצות של בעלי נכסים:

 

  1. העדר בדיקת רקע לשוכרים

 אין לכם זמן או סבלנות לבדוק לעומק את השוכרים הפוטנציאליים? זה עלול לעלות לכם ביוקר! בחירת דיירים איכותיים היא לא עניין של מזל אלא תוצר של עבודה קשה.

מה עושים?

ראיינו את הדיירים ובדקו לעומק את הרקע שלהם ואת מצבם הכלכלי. אל תתביישו לבקש המלצות וטלפונים של בעלי נכסים, שהשכירו להם דירות בעבר. הגילויים עלולים להפתיע אתכם ולאו דווקא לטובה…

ככל שתצברו יותר ניסיון, כך תוכלו ליצור מערכת סינון עקבית ומסודרת אשר תאפשר לכם לבחור דיירים מתאימים ולהימנע משוכרים בעייתיים או חלילה נוכלים.

 

  1. חוזה ללא ערבויות

ניהול דירה להשכרה כרוך בסיכונים שונים ובעלי דירות שאינם מקפידים על קבלת ערבויות מתאימות, עלולים לעמוד חסרי אונים מול שוכר המסרב להתפנות,  שוכר שאינו משלם בזמן וכו’.

מה עושים?

דרשו מהשוכרים לספק לכם ערבויות מתאימות, אותן ניתן לממש במידה והם מפרים סעיפים שונים בחוזה. כשהכוח בידיכם, תוכלו להימנע מנזקים כספיים וממצבים לא נעימים.

 

  1. תמחור שגוי של דמי השכירות

ניהול דירה להשכרה כולל בדיקה של מחירי השכירות באזור בו אתם משכירים את הנכס. מחיר גבוה מדי עשוי להותיר את הדירה ריקה משוכרים לאורך זמן ותמחור נמוך מדי מוביל להפסדים.

מה עושים?

בררו באינטרנט ודרך משרדי תיווך, מה הם מחירי השכירות הנהוגים באזור בו אתם משכירים. כדי למנוע הפתעות, הבהירו לדיירים כי המחיר נתון לשינויים ועשוי לעלות (בגבול הסביר כמובן), בהתאם למצב השוק.

 

  1. אין מעקב אחר מצב הנכס

הדירה שלכם היא נכס, תרתי משמע והאינטרס שלכם הוא לשמר את מצבה ואת ערכה. נזקים ובלאי שאינם מטופלים, יובילו להוצאות גדולות בעתיד.

מה עושים?

בקרו בנכס במהלך תקופת השכירות (תוך תיאום עם הדיירים) ולקראת תום החוזה, על מנת לבדוק את מצבו. דאגו לתיקון כל נזק באופן מידי והקפידו על תחזוקה שוטפת של הדירה. זהו מצב של win -win  בו בעלי הבתים והשוכרים גם יחד, נהנים מנכס שמור ומטופח.

 

  1. הנכס מיושן

נכס מיושן לא יצליח להתחרות בנכסים החדישים והמודרניים, המושכים אליהם דיירים איכותיים וגובים דמי שכירות נאים. זהו הפרדוקס של הביצה והתרנגולת – כאשר דמי השכירות נמוכים, לבעל הנכס אין די תקציב על מנת להשקיע בו והוא הופך למיושן.

מה עושים?

ניהול נכון של דירה להשכרה, כולל תכנון נכון של התקציב המופנה לביצוע מתיחת פנים לנכס. ההשקעה משתלמת ובעל הנכס משיג שתי ציפורים במכה אחת : גביית דמי שכירות הולמים ומניעת הוצאות עקב נזקים או בלאי עתידי.

 

  1. ניהול דירה להשכרה מתבצע על ידי בעל הנכס

במקום לחפש בנרות אחר דיירים מתאימים, לרדוף אחר בעלי מקצוע, להתעסק עם בירוקרטיה ועם חוזים, יש מי שיעשה זאת במקומכם!

חברת ברכת הבית מתמחה בניהול דירות להשכרה משנת 1999. הניסיון והידע הרב שצברנו בתחום, מאפשרים לנו לנהל את הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר כולל: איתור דיירים אמינים, טיפול באדמיניסטרציה וחוזים, טיפול בתחזוקת הנכס, תיקון תקלות, טיפול בגבייה, ניהול התשלומים ועוד.

כל שנותר לכם לעשות הוא ליהנות מתשואה בטוחה והולמת, המופקדת הישר לחשבונכם.

לקביעת פגישת היכרות אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר –   050-3695116

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email